Markýza na terasu, správný výběr markýzy

S prvním sluníčkem začínáme řešit jako každý rok vhodné zastínění terasy nebo balkonu. markyza economy1Popravdě není to jednoduché, variant je více a vyznat se v nich není pro běžného uživatele jednoduché. Může tak lehce vybrat nevhodné řešení za ne malý peníz. Podívejme se tedy na zastínění terasy pomocí markýz na několik let dopředu. V první řadě je třeba si ujasnit, co od markýzy očekávám a kolik chci investovat do pořízení nové markýzy.

"Levné" venkovní markýzy z obchoďáku

Markýza je na našem trhu již celkem rozšířený a dostupný produkt. V letních měsících lze pořídit markýzu ve většině obchodních řetězců za "přijatelnou" cenu. Výhody těchto markýz jsou následující. No, nějak mě žádná nenapadá krom líbivé ceny, která je někdy vykoupena kvalitou zpracování a použitých materiálu konstrukce, pevnosti a látkou. Toto jsou hlavní rozdíly oproti kvalitní markýze. Ve většině případech vám pod touto markýzou bude takové teplo jako by jste seděli v restauraci pod slunečníkem za pětistovku. A z toho určitě radost mít nebudete. Po prvním létě látka změní barvu jako chameleon, protože ostrému slunci neodolá.

Proč vybrat kvalitní markýzu?

Chcete pořídit venkovní markýzu na několik let? Chcete mít stálobarevnou látku a nechcete se pod markýzou potit? Pak volte rozhodně kvalitní "dražší" markýzu s italskými prověřenými látkami s vysokým UV faktorem odebírající teplo. Taková markýza vám zajistí nejlepší stín a určitě udělá radost z relaxování na terase.

Jaké provedení markýzy vybrat?

Vhodný výběr záleží především na poloze terasy či umístění balkonu. Markýzy jsou vyráběné na míru. Šířku a výsuv markýzy lze zvolit dle vašeho požadavku. Stejně tak možnost zvolit velikost a tvar volánu, který je vhodný zejména pro pozdní (nízké) sluníčko.

Jak markýzu namontovat?

Velice důležitá věc na kterou uživatelé myslí až na konec je vhodné zakotvení markýzy. Vhodný výběr kotvení markýzy a provedení, zajistí bezpečné používání. Cena kotvení se odvíjí od možností a skladby zdiva. Případně zateplení. Markýzu doporučuji kupovat pouze společně s montáží. Ušetří vám to spousty času a peněz.