Jak vybrat venkovní rolety?

Předokenní rolety jsou skvělou možností stínění, pomáhají v interiéru udržovat požadovanou teplotu a do jisté míry zvyšují bezpečnost Vašeho domu. Nabídka rolet, žaluzií a dalších možností stínění je ale velmi široká. Co by měly splňovat skutečně kvalitní venkovní rolety?

Zejména v horkých letních dnech majitelé domů oceňují jedinečnou funkci předokenních rolet, které nejenže stíní tak, aby v interiéru nebylo příliš mnoho světla, ale zároveň odráží sluneční paprsky ještě před oknem, a proto v domě nevzniká nepříjemné horko, jako je tomu v případě vnitřních žaluzií. Plní také funkci perfektního bezpečnostního prvku. Jsou totiž ovládány zevnitř domu a pro zloděje jsou ve většině případů dostatečnou překážkou. Venkovní rolety jsou navíc velmi pěkným estetickým doplňkem každého domu.

Na co si dát pozor při nákupu venkovních rolet?

Na českém trhu je možné vybírat z velmi široké nabídky venkovních rolet od různých výrobců. Kvalita jednotlivých produktů je ale rozdílná. Na co byste se při výběru venkovních rolet zaměřit?

Materiál

Při výběru venkovních rolet je velmi důležitý materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Naše rolety mají hliníkové lamely vyplněné polyuretanovou pěnou, která zvyšuje jejich pevnost. Tyto lamely také lépe absorbují teplo a chlad.

Kvalita

Kvalita provedení je pro správnou funkci venkovních rolet klíčová. Díky dokonalým komponentům a pečlivosti při výrobě jsou venkovní rolety z naší nabídky hodnoceny vysokým evropským standardem.

Ovládání

Ovládání venkovních rolet je buď ruční, nebo motorické. Větší pohodlí Vám zajistí motorické ovládání. K roletám totiž nebudete muset vstávat a pohodlně je budete moci ovládat pomocí dálkového ovladače. Motorické ovládání je také šetrnější a venkovní rolety tak většinou vydrží déle. Pořizovací cena venkovních rolet s motorickým ovládáním je však vyšší než cena klasických rolet ovládaných ručně. Ani jedna varianta však není špatná a volba ovládacího systému je spíše na Vašich preferencích.