Vybíráme garážová vrata | Chytře!

Pokud vybíráte nová garážová vrata, dáme Vám pár rad na co si dávat pozor, nenaletět obchodníkům a vybrat kvalitní vrata za férovou cenu. Přeci jenom chcete, aby Vám vrata sloužila několik let, byla bezpečná a spolehlivá.

Za posledních pár let se "roztrhl pytel s prodejci garážových vrat", kteří Vás masírují reklamou, jak jsou jejich výrobky kvalitní, vyrobené zaručeně v ČR a splňují všechny bezpečnostní standardy. Realita je však někdy jiná a nakonec se může stát, že pořídíte průměrný výrobek za nadprůměrnou cenu.

Jak vybrat správného dodavatele nejen garážových vrat?

1) Prvotní informace najdete na internetových stránkách, na co se zaměřit:

- prezentace by měla dobře, profesionálně působit (rychle splácané stránky pozná i lajk)

- stránky by měly obsahovat aktuální informace (pokud v novinkách najdete článek rok starý nebo akci z minulého roku - rychle pryč)

- pokud jsou splněny předchozí body, zašlete nezávaznou poptávku (zjitíte tak cenu produktu a také rychlost s jakou dodavatel bude reagovat)

- pokud má prodejce aktivní chat, klidně se ho na základní informace zeptejte (zase ověříte rychlost reakcí - podstatné, když budete potřebovat rychlou radu nebo pomoc)

 

2) Ptejte se a hlavně ověřujte, kde se vrata opravdu vyrábí. Mnoho dodavatelů (prodejců) uvádí výrobu v ČR - no budete se možná divit.

 

3) Pokud je výroba ve Vašem blízkém okolí, máte vyhráno, protože z hlediska podpory, referencí a servisu na tom budete o 100% lépe než když bude výroba na druhé straně republiky nebo v zahraničí.

 

4) Reklama na každém rohu, televizi, internetu - reklama je samozřejmě důležitá, ALE velké reklamní kampaně stojí nemalé peníze a kdo myslíte, že nakonec tyto peníze zaplatí - samozřejmě zákazník. Navíc to nutně neznamená, že produkt z reklamy musí být produktem kvalitním.  (Pro příklad - společnost Jablotron je na českém trhu jednička v zabezpečovacích systémech a jde to i bez masivní reklamy.)

 

5) Prodejce ve Vašem okolí. Pokud má prodejce více poboček (vzorkoven), tak se informujte zda má vlastní montážní techniky na každé pobočce. V případě techniků vyjíždějících pouze z centrály si zákazníci na potřebný servis v případě problému počkají i několik dní.

 

6) Podpora zákazníka - je dobré vědět, že i o víkendu nebo večerních hodinách se dovoláte technikovi, který se Vám bude snažit pomoci s netypickou situací.

 

Na co se zaměřit při výběru garážových vrat?

1) Garážová vrata by měla splňovat certifikát o bezpečnosti podle evropské normy EN 13241-1

2) Motor by měl splňovat to samé, navíc by měl být certifikován právě k těmto vratům. (Pokud zakoupíte vrata od jednoho výrobce a motor někde "na  internetu", tak s největší pravděpodobností toto splňovat nebude. Stejně tak u prodejců, kteří prodávají garážová vrata sestavená z komponentů různých výrobců, aby snížili cenu. Tyto vrata nejspíše také nebudou mít potřebné certifikáty.)

3) Zateplený panel - není 40 mm panel jako panel. Nechte si ukázat alespoň vzorek. Bohužel zkontrolovat kvalitu panelu lze velice těžko. Jak toto riziko zminimalizovat si řekneme později v článku. Kvalitnější panely mají ocelový plech i na bočních stranách - po celém obvodu včetně zámků!
ZÁRUKA: Prodlouženou záruku by měl poskytovat výrobce, nikoliv pouze prodejce.
(Setkali jsme se s panely vyplněné sice PUR pěnou, hustota výplně byla na povážení. Setkali jsme se i s případem, kdy byl panel vyplněný mixem - PUR pěnou a polystyrenem.)

4) Kování a panty - tyto díly ani jejich části (namáhané) by neměly být vyrobeny z plastu. Díly z plastu by měly plnit pouze funkci omezení hlučnosti chodu vrat.

5) Pokud máte již vybráno - objednáno a montováno, tak zkontrolujte zda jsou vrata opatřena výrobním štítkem, kde je uveden výrobce, značka CE, sériové číslo, datum výroby, výška a šířka vrat, hmotnost vrat, typ kování, součinitel prostupu tepla a další informace.

Jak vidíte správný výběr není jednoduchý, pokud Vám však naše rady pomohou s výběrem, budeme rádi. Více o výrobě garážových vrat TOORS v Novém Bydžově u Hradce Králové.

Rádi Vám s vhodným typem garážových vrat pomůžeme a poradíme - OBRAŤTE SE NA NÁS