Jak vybrat venkovní rolety?

Předokenní rolety jsou skvělou možností stínění,venkovní rolety pomáhají v interiéru udržovat požadovanou teplotu a do jisté míry zvyšují bezpečnost vašeho domu. Nabídka rolet, žaluzií a dalších možností stínění je ale velmi široká. Co by měly splňovat skutečně kvalitní venkovní rolety?

Zejména v horkých letních dnech majitelé domů oceňují jedinečnou funkci předokenních rolet, které nejenže stíní tak, aby v interiéru nebylo příliš mnoho světla, ale zároveň odráží sluneční paprsky ještě před oknem, a proto v domě nevzniká nepříjemné horko jako je tomu v případě vnitřních žaluzií. Plní také funkci perfektního bezpečnostního prvku. Jsou totiž ovládány zevnitř domu a pro zloděje jsou ve většině případů dostatečnou překážkou. Venkovní rolety jsou navíc velmi pěkným estetickým doplňkem každého domu.

Na co si dát pozor při nákupu venkovních rolet?

Na českém trhu je možné vybírat z velmi široké nabídky venkovních rolet od různých výrobců. Kvalita jednotlivých produktů je ale rozdílná. Na co byste se při výběru venkovních rolet zaměřit?

Materiál

Při výběru venkovních rolet je velmi důležitý materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Naše rolety mají hliníkové lamely vyplněné polyuretanovou pěnou, která zvyšuje jejich pevnost. Tyto lamely také lépe absorbují teplo a chlad.

Kvalita

Kvalita provedení je pro správnou funkci venkovních rolet klíčová. Díky dokonalým komponentům a pečlivosti při výrobě jsou venkovní rolety z naší nabídky hodnoceny vysokým evropským standardem.

Ovládání

Ovládání venkovních rolet je buď ruční, nebo motorické. Větší pohodlí Vám zajistí motorové ovládání. K roletám totiž nebudete muset vstávat a pohodlně je budete moci ovládat pomocí dálkového ovladače. Motorové ovládání je také šetrnější a venkovní rolety tak většinou vydrží déle. Pořizovací cena venkovních rolet s motorovým ovládáním je však vyšší než cena klasických rolet ovládaných ručně. Ani jedna varianta však není špatná a volba ovládacího systému je spíše na Vašich preferencích.

Montáž

Jedna z nejdůležitějších věcí, na kterou nemyslíme je samotná montáž venkovních rolet. Pro správnou funkci je profesionální montáž nutností. V ruku v ruce s tímto aspektem je i záruka a její délka. Lákavé nízké ceny překupníků v eshopech, tak nebudou nejlepší volbou pro zákazníka. Venkovní rolety jsou vždy vyráběné na míru.

  • venkovní rolety STANDARD

    venkovní rolety STANDARD

    Venkovní rolety STANDARD určené pro dodatečnou montáž na rám okna nebo fasádu jsou nejoblíbenějším a nejrozšířenějším typem venkovních rolet.

  • venkovní rolety PODOMÍTKOVÉ

    venkovní rolety PODOMÍTKOVÉ

    Venkovní rolety FABO (označované jako fasádní nebo podomítkové boxy) jsou vhodné pro novostavby, kde se již počítá s jejich montáží. Nezasahují do prostoru okna a tvoří skvělý celkový design Vašeho domu.