Venkovní markýzy

Použití venkovních markýz je vhodné zejména tam, kde je potřeba stínit různé části stavby. Především slouží pro zastínění oken, dveří, balkonů či teras. Dodáme vám stylové markýzy v moderním pojetí, které budou přesně na míru, podle velikosti otvoru i podle směru slunečního svitu. Markýzy se hodí například k zastínění výlohy obchodu, ale také běžného domu, volit si můžete různé materiály.

Image

Rady pro správný výběr venkovní markýzy na terasu.

Venkovní markýza na terasu, správný výběr markýzy

S prvním sluníčkem začínáme řešit jako každý Venkovni markyzy 3MONT14rok vhodné zastínění terasy nebo balkonu. Popravdě není to jednoduché, variant je více a vyznat se v nich není pro běžného uživatele jednoduché. Může tak lehce vybrat nevhodné řešení za ne malý peníz. Podívejme se tedy na zastínění terasy pomocí markýz, které vám vydrží několik sezón. V první řadě je třeba si ujasnit, co od markýzy očekávám a kolik chci investovat do pořízení nové markýzy.

"Levné" venkovní markýzy z obchoďáku

Markýza je na našem trhu již celkem rozšířený a dostupný produkt. V letních měsících lze pořídit markýzu ve většině obchodních řetězců za "přijatelnou" a někdy i lákavě nízkou cenu. Výhody těchto markýz jsou hlavně v pořizovací ceně, která je někdy vykoupena kvalitou zpracování a použitých materiálu konstrukce, pevnosti, látkou a montáží svépomocí. Toto jsou hlavní rozdíly oproti kvalitní markýze na míru. Ve většině případech vám pod touto markýzou bude takové teplo jako by jste seděli v restauraci pod slunečníkem za pětistovku. A z toho určitě radost mít nebudete. Po prvním létě látka změní barvu jako chameleon, protože ostrému slunci neodolá.

Proč vybrat kvalitní markýzu?

Chcete pořídit venkovní markýzu, která bude plnit svou funkci několik let? Chcete mít stálobarevnou látku? A nechcete se pod markýzou potit? Pak volte rozhodně kvalitní "dražší" markýzu na míru s látkami od známých výrobců s vysokým UV faktorem a odebírajícím horkem. Taková markýza vám zajistí nejlepší stín a určitě udělá radost z relaxování na terase.

Jaké provedení markýzy vybrat?

Vhodný výběr záleží především na poloze terasy či umístění balkonu. Markýzy jsou vyráběné na míru. Šířku a výsuv markýzy lze zvolit dle vašeho požadavku. Stejně tak možnost zvolit velikost a tvar volánu, který je vhodný zejména pro pozdní (nízké) sluníčko. Zda zvolit ovládání ruční, pomocí kliky nebo motorové je již na každém z vás. Komfortní motorové ovládání musí být doplněno o bezpečnostní prvky.

Jak markýzu namontovat?

Velice důležitá věc na kterou uživatelé myslí až na konec je vhodné kotvení markýzy. Vhodný výběr kotvení markýzy a provedení, zajistí bezpečné používání. Cena kotvení se odvíjí od možností a skladby zdiva. Případně zateplení. Markýzu doporučuji kupovat pouze společně s montáží. Ušetří vám to spousty času, peněz a starostí.

Látky markýzy se vyrábí z odolného akrylu nebo ze speciální tkaniny s impregnací. Důležité je, aby takový materiál dosahoval vysoké kvality, zvláště pak musí být odolný proti náporu počasí. A jak poznáte, že jste si pořídili skutečně kvalitní venkovní markýzu? Tak třeba podle toho, že i po dlouhé době bude vypadat stále stejně, pokud hovoříme o barvě i pevnosti materiálu. Markýza může být nejen ochranou proti slunci, ale také odolává vodě, slouží tedy jako jakási stříška.

Venkovní markýzy jsou nejlepší volbou pro zastínění balkonů a terasových prostor. V našich podmínkách přináší nejlepší poměr užitné hodnoty X pořizovací ceny. Markýzy jsou vyráběny na míru dle potřeby na velikost účelného zastínění prostoru. Materiály používané pro výrobu markýz jsou z akrylové, impregnované tkaniny, vysoké kvality dostupné v široké škále barev. Kvalitní látky markýz se vyznačují dlouhou stálobarevností spolu s lehkou údržbou.

TYPY VENKOVNÍCH MARKÝZ
Klasická markýza DOLCE PLUS

Klasická markýza DOLCE PLUS

Bezesporu jde o nejlepší volbu v případě pořizovací ceny a užitné hodnoty, kterou tím získáte. Díky kvalitním látkám u klasických venkovních markýz získáte funkční zastínění balkonů i teras na dlouhou dobu.

Semi-kazetová markýza TERRACE

Semi-kazetová markýza TERRACE

Nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty nabízí oblíbený model polo-kazetové markýzy Terrace. Látka je chráněna v uzavřeném boxu.

Klasická markýza MONTE CARLO

Klasická markýza MONTE CARLO

Nejoblíbenější model terasové markýzy vhodný i pro zastínění větších teras a balkonů. Ve standardu výběr ze 6ti barevných možností konstrukce. Za příplatek ochranná stříška nebo LED osvětlení.

Kazetová markýza MOHYLA

Kazetová markýza MOHYLA

Trendem dnešní doby jsou bezesporu venkovní markýzy v kazetovém provedení. Látka venkovní markýzy je chráněna po celý rok v kazetě, která tak prodlužuje její životnost a stálobarevnost.

3MONT - HÖRMANN

Naše služby poskytujeme v Praze a okolí, středočeském kraji a přilehlých oblastech.
Vždy s ohledem na zajištění rychlého servisního zásahu v případě potřeby.

Kontakt

Telefon

(+420) 702 346 831

Bankovní spojení

č.ú. Fio
37885711/2010

Fakturační údaje


3MONT CONSTRUCTION s.r.o.

IČ: 03788571 
DIČ: CZ03788571

Spisová značka C 237642 vedená 
u Městského soudu v Praze.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ

Máte dotaz? Potřebujete poradit?
Vyplňte jen důležité údaje a my Vám obratem zavoláme.

Potvrzuji seznámení s Informacemi o zpracování osobních údajů.