6 důvodů, proč byste si měli pořídit venkovní rolety

Venkovní rolety jsou perfektním způsobem, jak docílit celoročního stínění ve vašem domě. Navíc na každé stavbě plní funkci velmi poutavé a moderní dekorace fasády domu. Venkovní rolety ale neslouží pouze k ochlazování interiéru a stínění. Nabízí mnohem více nesporných benefitů.

Omezení hluku

Venkovní rolety vám přinesou nespočet výhod. Oceníte je mimo jiné zejména v rušných městech nebo v případě, že bydlíte vedle silnice, kde neustále projíždějí automobily. Venkovní rolety jsou totiž velmi dobrým zvukovým izolantem a omezí hluk z ulice.

Úspora energie

Jedním z nejvýznamnějších benefitů venkovních rolet je úspora energie. Jsou-li venkovní rolety stažené, nepropouští do interiéru sluneční paprsky a za horkých dnů je uvnitř domu příjemný chládek. Používají se ale i jako ochrana před únikem tepla. Zvyšují totiž izolační schopnosti oken a chrání je před nepříznivým počasím. Venkovní stínění v podobě rolet dlouhodobě odolává povětrnostním vlivům.

Rolety pro bezpečnost
Vyšší bezpečnost vašeho domu

Venkovní rolety jsou často používány i jako ochrana proti zlodějům. Není možné vnímat je jako plnohodnotný bezpečnostní prvek, ale bezpečnost vašeho domu do jisté míry zvýší. Například uzamykatelné rolety jsou překážkou pro případné zloděje. 

 
Venkovní stínění je účinnější

Venkovní stínění je mnohem účinnější než vnitřní. Vnitřní žaluzie totiž zachytávají sluneční paprsky, až když projdou sklem do interiéru. Paprsky, které projdou sklem, extrémně oteplují prostor mezi oknem a žaluzií a potažmo celý interiér. Oproti tomu venkovní rolety zachytávají velkou část tepelného záření již před oknem a nedochází tak k příliš velkému oteplení v interiéru.

Jednoduché ovládání

Rolety je možné ovládat pomocí šňůrového navijáku, dálkového vypínače nebo pro maximální komfort dokonce pomocí dálkového ovladače.

Moderní dekorace

Venkovní rolety jsou v současné době vnímány také jako moderní dekorace domů, a to v rámci jakéhokoliv architektonického stylu.
Venkovní rolety jsou tedy moderní a účinnou dekorací vašeho domu, která vám pomůže uspořit energii a vytvoří z vašeho interiéru ještě příjemnější místo k bydlení.