Co je praktičtější? Rolety nebo žaluzie?

Celoročně příjemná teplota ve Vašem domě, zatemnění ložnice v době, kdy ještě spíte i vyšší bezpečnost pro Vás i Váš majetek – to vše nabízí venkovní rolety. Rolety i žaluzie jsou zároveň velice pěkným architektonickým prvkem vaší stavby. Jsou ale lepší venkovní rolety nebo žaluzie? 


Teplota v interiéru

Předokenní stínění má obrovskou výhodu zejména v létě, neboť zachytí podstatnou část tepelného záření. Oproti vnitřnímu stínění, které zachycuje teplo až v okamžiku, kdy projde sklem (interiér se tím pádem ohřívá), venkovní stínění propouští podstatně méně tepla. Z tohoto hlediska jsou velmi vhodné jak venkovní rolety, tak venkovní žaluzie.

Stínění

Srovnáme-li schopnost stínění u předokenních rolet a žaluzií, předokenní rolety dopadnou mnohem lépe. Záleží ale na Vašich požadavcích. Hledáte-li účinnou stínící techniku pro 100% zastínění s lepšími tepelnými vlastnostmi, pak pro Vás budou venkovní rolety jasnou volbou. Hledáte-li ale stínící prvek s možností regulace propustnosti světla pomocí naklápění jednotlivých lamel, tak pravděpodobně více oceníte venkovní žaluzie. 

Bezpečnostvenkovní roleta = bezpečnost

Pokud si zároveň přejete, aby venkovní stínící technika sloužila jako bezpečnostní prvek, venkovní rolety tento požadavek splňují lépe. Motorizované venkovní rolety mohou velmi dobře zabránit násilnému vniknutí cizí osoby do Vašeho domu.  
Je možné pořídit i rolety, které budete ovládat manuálně. V tomto případě ale musíte počítat s tím, že ruční ovládání je vždy o něco náročnější, než ovládání automatické.

Izolační vlastnosti

Co se týče izolačních vlastností, venkovní rolety nenabízí pouze tepelnou izolační vlastnost. Bydlíte-li v rušné ulici, pomohou i s hlukovou izolací. Venkovní žaluzie izolují interiér pouze tepelně.

Motorizace rolet a žaluzií

Venkovní rolety i žaluzie je možné velmi snadno motorizovat a usnadnit si tak jejich ovládání. V dnešní době je možné vybírat z široké škály ovládací techniky, která zaručeně zvýší Váš komfort