Ušetřete náklady na vytápění. Pořiďte si venkovní rolety!

V létě fungují venkovní rolety jako zastínění, které znemožňuje prostoupení slunečních paprsků do interiéru. Pokud jsou v zimě venkovní rolety staženy, vnikne mezi nimi a oknem vzduchová vrstva, která funguje jako izolace…

Ceny za energie se stále konstantně zvyšují a lidé se proto čím dál tím více snaží optimalizovat náklady. Co se týče vytápění domů, volí většinou plastová okna nebo zateplení fasády.

Věděli jste ale, že náklady na vytápění můžete snížit i pomocí venkovních rolet? Díky nim v létě budete mít v interiéru domu příjemnou teplotu a vyhnete se nesnesitelnému vedru, a naopak v zimě rolety poslouží jako účinná izolace. V létě fungují venkovní rolety jako zastínění, které znemožňuje prostoupení slunečních paprsků do interiéru, a tím zamezí jeho oteplování. V zimě naopak plní funkci velice efektivní izolace.

Venkovní rolety v zimě

Okna jsou poměrně velkou plochou, přes kterou může z domu unikat značné množství tepla. Pokud jsou v zimě venkovní rolety staženy, vnikne mezi nimi a oknem vzduchová vrstva, která funguje jako izolace. Mnoho výrobců navíc k roletám poskytuje chytré řídicí systémy, které umí hlídat venkovní teplotu a lze tak dosáhnout podstatných úspor, a to zpravidla 20% a více. Úspor lze dosáhnout i pomocí manuálního ovládání, ale samozřejmě podstatně hůře. Abyste manuálně stahovali rolety ve chvíli, kdy je potřeba, museli byste být stále doma a každou chvíli sledovat změny teploty venku. Ideální variantou, jak uspořit, je tedy volba automatického ovládání, které díky speciálním čidlům reaguje na vnější povětrnostní podmínky. Po setmění se automaticky ovládané rolety automaticky stáhnou a izolace domu je tak mnohem účinnější. Ve dnech, kdy v zimě svítí slunce, naopak pravděpodobně oceníte, že se váš interiér může díky slunečním paprskům, které vaše okno propustí dovnitř, značně ohřát. Venkovní rolety jsou navíc perfektním ochranným prvkům proti nežádaným hostům. Jsou totiž ovládány zevnitř a zvednout je zvenku fyzickou silou, je prakticky nemožné.