Jak správně pečovat o venkovní rolety?

Stejně jako interiér vašeho domu, zahrada nebo automobil, i venkovní rolety predokenni rolety 4vyžadují určitou péči, aby vám mohly sloužit co nejdéle. Důležité je zejména jejich pravidelné čištění, při kterém se ale vyhýbejte prostředkům, které daným materiálům nedělají dobře. Jak tedy na správné čištění venkovních rolet?

Venkovní rolety jsou vhodné pro nové i starší rodinné domy, na chaty i do bytových domů. Jsou velmi pěkným doplňkem každého domu a své vysoké oblíbenosti se těší zejména díky perfektní ochraně interiéru před slunečným zářením během horkých dnů. V zimě na nich lidé naopak oceňují schopnost eliminovat tepelné ztráty přes velké okenní plochy. Venkovní rolety zároveň slouží jako ochrana domu před nezvanými hosty. Aby ale dlouho plnily svou funkci, je třeba o ně správně pečovat. Jak často bychom je měli čistit a na co si při čištění dávat pozor?

Správné čištění venkovních rolet

Venkovní rolety zachycují prach a nečistoty jako ostatní části domu. Proto bychom je ideálně měli čistit alespoň dvakrát ročně. Čím déle na nich ulpívá mastnota a prach, tím déle pak trvá jejich samotné čištění.
Při čistění rolet nejdříve odstraňte prach a případné další nečistoty pomocí vysavače.

Ideálně rolety omyjte mycím prostředkem, který není agresivní – například jarem nebo mýdlovou vodou, které snadno odstraní zaschlou špínu. Poté umyjeme jemným kartáčem nebo hadrem, opláchneme a necháme usušit.

Čištění venkovních rolet je tedy jednoduché. Netroufáte-li si ale na jejich čištění sami, existuje mnoho profesionálních firem, které venkovní rolety vyčistí za vás.

Při čištění venkovních rolet se vyhýbejte ředidlům, rozpouštědlům a jiným agresivním čistícím přípravkům, které by mohly rolety nenávratně poškodit. Pečujte o ně proto pravidelně, aby vám mohly sloužit co nejdéle.