Garážová vrata nejsou rohlík

Jaká je cena garážových vrat? Proč neuvádíte cenu garážových vrat na vašem webu? Proč nemáte konfigurátor vrat? Proč nemáte e-shop s garážovými vraty? A takto můžeme pokračovat.

Výběr garážovýcch vrat vypadá jednoduše, ale opak je pravdou. Vrata nejsou rohlík. Určitě chcete vybrat ty nejlepší vrata pro vaši garáž za co nejlepší cenu. K tomu opravdu nestačí kliknout na vrata v e-shopu na první dojem za skvělou cenu a čekat zázrak. První rada nad zlato zní, garážová vrata chtějte vždy včetně profesionální montáže. Do budoucna vám to ušetří spoustu stresu i financí. 

Co tím mám na mysli si řekneme dále. 

Co vše tedy ovlivňuje cenu nejrozšířenějších sekčních garážových vrat? Zásadních je 5 bodů, jdeme nato. 

  1. Výrobce (čím známější značka, zpravidla vyšší cena), to však nutně neznamená, že je lepší nebo horší
  2. Rozměr akční, normovaný nebo na míru (rozdíl 1cm se vám může zbytečně prodražit)
  3. Design - volba barvy, povrchu a drážky
  4. Volba motoru a příslušenství
  5. Nevhodná stavební připravenost pro montáž 

Kalkulace orientační ceny a ceny dle přesné specifikace se bude lišit v řádech desetitisíců. Ano je to tak, desetitisíců. Proto je pro kalkulaci třeba co nejpřesnější specifikace.

Jak vidíte, nesprávným nebo neúplným specifikem můžete získat zkreslenou cenu a vrata si třeba ani nepořídit. Není nic jako předběžná, prvotní cena pro představu. Z výše uvedeného už víte proč to u tak je.

E-shop, konfigurátor a malý výběr je známkou, jak si dodavatel chce co nejvíce usnadnit cestu. Prodat cokoliv s co nejmenším úsilím. Nejlépe zabalit a odeslat. A nyní si vysvětlíme, proč montáž rozhodně ano.

V případě profesionální montáže máte záruku správné funkčnosti vrat, což znamená delší životnost. Máte tak nejen záruku dodavatele, ale i výrobce garážových vrat. V případě poruchy se máte vždy na koho obrátit. V neposlední řadě stejně jako vaše auto potřebuje údržbu, občasnou výměnu oleje, kontrolu brzd apod., tak i o garážová vrata je třeba pečovat (seřídit, promazat)

Jeden příklad mluví za vše. Pořídíte si vrata z eshopu, „levnější vrata“ si namontujete dle návodu. Vše se podaří, skvělé. 

Výhody: nižší cena, dobrý pocit z vlastní montáže

Nevýhody: záruka 2 roky, po 2 měsících ráno odjíždíte do práce jako každý den, ale vrata nejdou otevřít. Co s tím? Nemáte se na koho obrátit, v e-shopu vám nikdo neporadí. Musíte tedy volat externí firmu. Pokud potřebujete rychlý zásah tzn do 24 hodin, bude se cena pohybovat okolo 2000 Kč. Pokud bude vadný díl, musíte na vlastní náklady zaslat díl zpět do e-shopu a čekat a čekat. No jo, ale vy přece nemůžete čekat a hlavně ani nechcete.

Pořízením garážových vrat včetně montáže uděláte první správné a nejlepší rozhodnutí. Ani značková vrata vám bez kvalitní montáže radost neudělají

 

U nás zpracováváme nabídky zcela individuálně, na míru a dle požadavků zákazníka. Se zákazníkem komunikujeme a snažíme se nabídnout nejlepší variantu. Ne pro nás, ale pro vás.